İş Alanı ve Kar merkezi uyumsuz hatası

Home Forumlar SAP ERP Finansal Modüller FI – Finansal Muhasebe İş Alanı ve Kar merkezi uyumsuz hatası

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Sinan Dilaver tarafından 4 yıl 3 ay önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3913

  Sap-scn
  Katılımcı

  Merhaba kolay gelsin;
  KE51 den kar merkezi açıp, tüm yerleri doğru doldurmama rağmen F-02 den kar merkezli gelir hesabı (649-679 nolu hesap) girince ….. İş Alanı ve …… Kar merkezi uyumsuz hatası alıyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim.

  #3933

  Osman
  Katılımcı

  Merhaba,

  Yanlış kayıtların oluşmaması amacıyla sistemde kontrol koyulmuş olabilir. Bu kontrol ile herbir iş alanı belli bir kar merkezine bağlanmış olabilir ve bu da bir iş alanının ilgili olmayan bir kar merkezine kayıt atmasını engeller. Eğer siz doğru girdiğinize eminseniz , sisteme kontrol koyulurken bazı adımlar öngörülemeyip eksik yapılmış olabilir , incelenmesi gerekir , bilginize ,

  Kolay gelsin

  #3957

  Sap-scn
  Katılımcı

  Merhaba Osman Bey;
  Doğru girip tekrar tekrar kontrol etmeme rağmen sonuç alamıyorum, bunun arka planda veya başka kontrol edileceği yerler varmıdır.KE53 ve KCH5N den de bir sonuç alamadım.
  İyi çalışmalar.

  #3959

  Sinan Dilaver
  Yönetici

  Merhaba,

  bu sistemin standart bir uyarısı değil gibi, hatayı çift tıklayarak açılan ekrandaki hata konuduna bakabilir misiniz, o fikir verebilir, bu kanımca bir doğrulama yazılmış burada bazı kurallar çerçevesinde sistem bu hatayı üretiyor.

  Destek aldığınız FI danışmanın bakması gerekiyor gibi, bu konuda bilginiz ne seviyede bilmiyorum ama, Gbb0 işlem kodundan yazılmış doğrulamaya bakabilirsiniz, eğer doğrulama ile değilde farklı bir yöntem ile kod yazılarak yapıldıysa da kodu bulmanız ve incelemeniz gerekiyor.

  Sonuçta iş alanı ve kar merkezi tanımlamaları uyumlu değil, benzer bir kayıtta olan kar merkezi ve iş alanı eşleşmesine bakarak benzer bir tanımlama da yapabilirsiniz. Ne kadar doğru olur ama emin değilim.

  Selamlar

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.