Perşembe , 13 Haziran 2019
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3

SAP client – Üst Birim

Home Forumlar SAP BASIS ERP Kurulumu SAP client – Üst Birim

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Haluk KALAYCI tarafından 3 yıl 9 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #1012

  Sinan Dilaver
  Yönetici

  SAP Giriş ekranında size client seçme imkanı verir. Peki üst birim nedir?

  SAP de üst birim (veya client) demek birbirinden tamamen bağımsız iki veya daha fazla farklı, birbirinden ayrı veritabanlarına sahip sistemler demektir.
  Konuyu biraz daha açalım; diyelim ki iki farklı firmanız var ve bunların SAP sistemlerinin tamamen birbirinden bağımsız olmasını istiyorsunuz, fakat sizin elinizde bir tane SAP yazılımı bulunuyor o zaman sistemde iki farklı üst birim oluşturarak birbirinden bağımsız bir sekilde sanki iki farklı SAP sisteminiz varmış gibi kullanabilirsiniz.
  Üst birimler daha çok SAP Programına yeni geçecek firmalar için test sistemleri açılması için kullanılmaktadır. Kullanıcılar bu test sistemine girerek öğrendikleri bilgilerin pratiğini yaparlar.
  Ayrıca SAP sisteminde yeni bir geliştirme yapmak isterseniz öncelikle ayrı üst birime sahip test sisteminizde yeni geliştirmenizi yaparsınız ve testini yaptırdıktan sonra canlı sistem denilen asıl sisteminize aktarırsınız. Böylece olabilecek büyük hataların riskini minimize etmiş oluyoruz.

  • Bu konu 4 yıl 6 ay önce önce  Sinan Dilaver tarafından değiştirildi.
  #4218

  Haluk KALAYCI
  Katılımcı

  Ek olarak ,üst birimler Sap DB’de farklı davranış göstermelerine rağmen, SAP’nin kurulu olduğu platform üzerindeki database üzerinde aynı yerde tutulup bir farkı olmadığından DB üzerinde yaşanan bir sorun, güncelleme vs. durumunda tüm üst birimler etkilenecektir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.