Masraf Yeri Grubu

Masraf Yeri Grubu

Her masraf yeri standart hiyerarşide bir üst birime bağlıdır. Her üst birim de masraf yeri grubu olarak nitelendirilir. Masraf yeri gruplarının da bakımı üç işlemle yapılır.

Çizim 1.15 Masraf yeri grubu işlem kodları

Yarat

Masraf yeri grubunun yaratılması işlemidir. Menü yolu kullanılabileceği gibi, eğer işlemin kodu biliniyorsa işlem kodu kullanılarak da işleme girilebilir. Bunun için komut satırına işlem kodu olan “KSH1” yazarak “Enter” tuşuna basmak yeterli olacaktır. Yaratılacak olan masraf yeri grubunun kodu girilerek “Enter” tuşuna basılır.

Çizim 1.15 Masraf yeri grubu yaratma ekranı

 

Karşılaşılan değişiklik ekranında ikon çubuğundaki araçlar kullanılarak masraf yeri grubuna masraf yerleri bağlanabilir, alt düzeyde veya aynı düzeyde masraf yeri grubu yaratılabilir.

Çizim 1.16 Masraf yeri grubu yaratma ekranı

Değiştir

Masraf yeri grubu üzerinde değişiklik yapmak için kullanılan işlemdir. Menü yolu kullanılabileceği gibi, eğer işlemin kodu biliniyorsa işlem kodu kullanılarak da işleme girilebilir. Bunun için komut satırına işlem kodu olan “KSH2” yazarak “Enter” tuşuna basmak yeterli olacaktır. “Yarat” işlemiyle aynı ekran biçimini kullanır.

 

Görüntüle

Masraf yeri grubunu görüntülemek için kullanılan işlemdir. Menü yolu kullanılabileceği gibi, eğer işlemin kodu biliniyorsa işlem kodu kullanılarak da işleme girilebilir. Bunun için komut satırına işlem kodu olan “KSH3” yazarak “Enter” tuşuna basmak yeterli olacaktır. Daha önce bahsedilen “Yarat” ve “Değiştir” ekranıyla aynı biçimdedir. Fakat sadece görüntülemeye yönelik olduğu için ikon çubuğunda değişiklik yapmaya yönelik butonlar bulunmaz. Ayrıca bütün alanların görünümü pasiftir.

 

Çizim 1.17 Masraf yeri grubu görüntüleme ekranı

(Visited 1.523 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

Masraf Çeşidi Grubu

Masraf Çeşidi Grubu Masraf çeşidi grubu adımında masraf çeşidi gruplarına ait işlemler yapılır. Bu işlemler …

Bir cevap yazın