Home » SAP Eğitimleri » SAP – IS-HER Yüksel Öğrenim Çözümü

SAP – IS-HER Yüksel Öğrenim Çözümü

SAP – IS-HER Yüksel Öğrenim Çözümü

SAP’nin Yükseköğrenim Kurumları ve k12 Kurumları için geliştirdiği IS-HER çözümü son yıllarda eklenen yeni fonksiyonları sayesinde eğitim sektörünün bütün ihtiyaçlarını tek bir platform içerisinde sunuyor.


SAP IS-HER çözümü aynı zamanda SAP SLcM (Student Lifecycle Management) Çözümü olarak da adlandırılmaktadır. SAP IS-HER Çözümü’nün temel bileşenleri:

 • Potansiyel Öğrenci Yönetimi Potansiyel öğrencilerinizi daha öncesinden tanıyın ve eğitim kurumunuzdaki gelişmeler ve yeniliklerden potansiyel öğrencileriniz haberdar edin
 • Tanıtım Etkinlikleri Yönetimi
  Eğitim kurumunuzun tanıtımlarını tek bir platform üzerinden yönetin, tanıtımlar için belirlediğiniz bütçenizi ve maliyetlerinizi kontrol edin ve aynı zamanda tanıtım sonucu ulaştığınız öğrenci adaylarınıza belli aralıklarda bülten göndererek onları unutmadığınızı gösterin
 • Öğrenci Ana Verileri Yönetimi Öğrencilerinizle ilgili bilgiler oldukça önemlidir. Klasikleşen kimlik verilerin yanı sıra artık öğrencilere ulaşmakta her geçen gün daha önemli araçlar haline gelen “Sosyal Ağ” hesapları ise bir o kadar önemlidir.
 • Öğrenci Kabulü ve Onay Süreçleri Aday öğrencilerinizin ilk başvuru aşamasından kayıt aşamasına kadar tüm süreçleri basit giriş ekranları ve izleme kokpitleri sayesinde kolayca yönetebilir, otomatik onay, koşullu onay kurgularıyla süreci hızlandırabilir ve adayınızı her aşamayla ilgili otomatik yanıt sistemi ile bilgilendirebilirsiniz.
 • Denklik Belirleme Yönetimi Transfer ile gelen öğrencilerinizin önceki transkript veya karnesi ile denklik belirlemelerini sistem üzerinden yapabilir aynı zamanda önceki eğitim kurumundaki verileri ile öğrenci gelişimini doğru bir şekilde raporlayabilirsiniz.
 • Kayıt ve Kayıt Yenileme Yönetimi Web arayüzü üzerinden öğrencilerinizi veya k12 kurumları için velilerinizi kayıt ekranına yönlendirebilir, kayıt işlemlerini online olarak yapmalarını sağlayabilirsiniz. Sisteminizi bir adım ileriye götürerek SAP platformunun sağladığı online ödeme ekranları ile öğrenci/velilerinizden kayıt ödemelerini veya taksitlerini web üzerinden alabilirsiniz.
 • Ders Seçme ve Ders Kayıt Yönetimi
  Öğrencileriniz ders seçimlerini web üzerinden, akıllı telefonları üzerinden basit bir şekilde yapabilir, ders için belirlediğiniz kayıt kontenjanlarını iş akışı yönetimleri ile izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Öğrencileriniz aynı zamanda mezuniyet koşullarını ders seçimi sırasında denetleyebilir, ve mezuniyet simülasyonu yapabilir. Akademik Danışmanlık Öğrencilerinize akademik danışmanlarını alt kategoriler düzeyinde atayabilir, akademik danışmanların yetkilerini belirleyebilirsiniz. Örneğin; Erasmus Danışmanı, IB (International Baccalaureate) Okulu Danışmanı vb.
 • Öğrenci Mali Bilgiler Öğrencileriniz kayıt taksitlerini, transkript, öğrenci belgesi vb. banko işlemleri için belge ücretleri, yemekhane ve yurt ücretleri sistem üzerinden izleyebilir, ödemelerini yine sistem üzerinden yapabilir. Böylece öğrencileriniz ödemeler için sıra bekleme vb. zaman kayıplarını önleyerek öğrenci memnuniyetini artırabilirsiniz.
 • Sınav ve Not Verme Sınav sonuçları ve tüm değerlendirme kayıtları sistem üzerinden işlenir ve onay mekanizması sonucu öğrencilerinize sonuçlar açılır. Böylece öğretim görevlileri sonuçları sisteme girmek için son günü beklemez, tüm sonuçları sisteme işledikten sonra onay verir, ve sonuçlar paylaşılır.
 • İlerleme ve İzleme Yönetimi Öğrenci kendi ilerlemesini web platformu üzerinden izleyebilir, simülasyon yapabilir, mezuniyet koşullarını denetleyebilir. Aynı zamanda akademik danışmanlarda öğrencilerinin ilerlemesini izleyebilirler.
 • ÇAP, Yandal Yönetimi
  Kontenjanlar belirlenir ve onay mekanizması ile onaya sunulur. Kontenjanlar onaylandıktan sonra başvurular alınmaya başlar ve sonrasında ilgili denetim kuralları ile koşulları sağlamayan öğrenciler otomatik olarak elenir.
 • Yatay Geçiş ve İç Yatay Geçiş Yönetimi
  Yatay geçiş ve iç yatay geçiş kontenjanları ile öğrenciler web platformu üzerinden başvurularını yapabilir, tüm aşamaları yine web platformu üzerinden takip edebilirler.
 • Mezuniyet ve Sınıf Geçme Denetimleri
  Öğrenciler veya akademik danışmanlar mezuniyet simülasyonu sayesinde mezuniyetine kaç kredi kaldığını, sonraki dönem hangi dersleri alması gerektiği vb. bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir.
 • Mezuniyet Yönetimi İlgili koşulları sağlayan öğrenciler mezuniyet başvurusu yapar ve ilgili başvuru yine ilgili departmanlar tarafından kontrol edilir ve sistem üzerinden onay verilir.
 • Mezun Sonrası İlişkileri Yönetimi

(Visited 263 times, 1 visits today)

About Sinan Dilaver

Check Also

SLCM Modül (ders) kaydı yapılması

Modül (ders) kaydı yapılması Öğrencinin kayıt olduğu modülleri görüntülemek, modül (ders) kaydı yapmak ve modül …

Bir cevap yazın