Home » SAP Haberleri » ADEL, SAP TEKNOLOJİLERİYLE İŞ SÜREÇLERİNE HIZ KAZANDIRIYOR

ADEL, SAP TEKNOLOJİLERİYLE İŞ SÜREÇLERİNE HIZ KAZANDIRIYOR

ADEL, SAP TEKNOLOJİLERİYLE İŞ SÜREÇLERİNE HIZ KAZANDIRIYOR


Türkiye’de işletmeleri geleceğe taşıyan yenilikçi teknolojiler geliştiren, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri Adel için yeni çözümünü Anadolu Bilişim ortaklığıyla hayata geçirdi. Sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda uzun vadeli kurumsal kaynak planlamada SAP ERP çözümünü tercih eden Adel için SAP ve Anadolu Bilişim’in geliştirdiği çözüm 1 Ocak 2014 tarihinde SAP üzerinde canlı kullanıma alındı. Adel, SAP’nin uzman çözümleriyle iş süreçlerinde doğru ve hızlı bilgi akışı, kişilerle bölümler arası iletişim ve bilgiye ulaşma konularında verimlilik artışı sağlayarak, zaman ve iş gücü kaybının önüne geçilmesi yolunda önemli bir adım attı. SAP’nin Adel için geliştirdiği projede malzeme yönetimi (MM), satış dağıtım (SD), üretim planlama (PP), kalite kontrol (QM), bakım yönetimi (PM), maliyet muhasebesi (CO) ve finansal muhasebe (FI) modülleri canlı kullanıma alındı.

Proje’nin hayata geçirilmesinde Anadolu Bilişim’in danışmanlığından faydalanan Adel, raporlama yeteneklerini artırarak SAP ile uluslararası standartları yakaladı. Depo otomasyon sistemleri ve saha satış sistemleriyle tam entegrasyon sağlandı. Ayrıca Adel’in e-faturaya geçişi sorunsuz şekilde tamamlandı.

SAP metodolojisine ve Türkiye şartlarına uygun proje yaklaşımıyla Anadolu Bilişim, kaynakların etkin ve verimli şekilde kullanılmasını sağladı. SAP ve Anadolu Bilişim danışmanlarının yetkinlikleri, tecrübeleri ve sertifikasyonları projenin başarıyla hayata geçmesini sağladı.

SAP çözümleriyle Adel, aylık satış tahminlerinin, iç piyasa ve ihracat siparişlerinden etkilenmeyeceği bir yapı kurmuş oldu. Böylelikle yapılan tahminlerin sadece iç piyasa siparişleri ile mahsuplaşması sağlandı ve planlamacılara ihracat siparişlerini ayrıca planlayabilme esnekliği kazandırıldı. Adel, mamullerini tek bir ekrandan planlayabilirken, muhasebede yapılmış olan tüm gider ve gelir kayıtlarını tek merkezden kontrol edilebiliyor.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, konu hakkında şunları söyledi:

“SAP olarak, uzun süredir iş ortağımız olan Anadolu Bilişim ile birlikte, Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen ADEL firması ile başarılı bir iş birliğine imza atmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Sunduğumuz kurumsal kaynak planlama çözümlerimiz ile Adel’in iş süreçlerini SAP altyapısına hedeflediğimizden daha kısa sürede taşıdık ve projemizi canlı kullanıma başarı ile geçirdik. SAP’nin inovatif çözümleri ile hayata geçirilen bu proje ile operasyonel mükemmelliği ön planda tutan Adel’in, başarılarını katlayarak artıracağına inanıyoruz.”

Adel Genel Müdürü Evrim Hizaler, şunları söyledi:

“Adel’in Türkiye’deki sektörel liderliğine ve sürdürülebilir büyüme planına uygun bir kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımına geçmesinin zamanının geldiğine inanıyorduk. Ayrıca mali işler mevzuatına ilişkin gereksinimlerin giderek artması ve piyasa koşullarındaki artan rekabet de bu teknoloji yatırımımızın işimize önemli bir katma değer yaratmasını gerektiriyordu.  Bu çerçevede; tek bilgi kaynağından doğru, tutarlı ve güvenilir dataya ulaşma isteği, bütün bilgi akışı ve mekanizmaların sistem üzerinden otomatik olarak işlemesine izin verecek bilgi altyapısının kurulması gibi ihtiyaçlardan dolayı, SAP’nin ERP çözümlerini tercih ettik. Çözüme dünyanın her noktasında durmadan geliştirme anlamında yatırım yapılması, danışman ve danışman firma ekosisteminde geniş alternatiflerin olması ve süreç zenginliği SAP çözümünü seçmemizde önemli etkenler oldu. Proje 9 ay gibi kısa bir sürede,  şirketimiz süreçlerine hakim 30 kişilik anahtar kullanıcı ekibi ve Anadolu Bilişim bünyesinde 20 kişilik fonksiyonel ve teknik danışmanlık ekibi ile başarılı bir şekilde hayata geçirildi.”

(Visited 181 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

İNCİ AKÜ KESİKLİ ÜRETİME GEÇİŞ PROJESİ SAP İLE CANLI KULLANIMA ALINDI

İNCİ AKÜ KESİKLİ ÜRETİME GEÇİŞ PROJESİ SAP İLE CANLI KULLANIMA ALINDI EKOSİSTEMDEN Farklı sektörlerin bilişim …

Bir cevap yazın