Home » SAP Haberleri » BANKACILIĞI BULUTA TAŞIYAN SAP, MÜŞTERİ ODAKLI BANKACILIKTA LİDER

BANKACILIĞI BULUTA TAŞIYAN SAP, MÜŞTERİ ODAKLI BANKACILIKTA LİDER

BANKACILIĞI BULUTA TAŞIYAN SAP, MÜŞTERİ ODAKLI BANKACILIKTA LİDER

 


> GÜNDEM

Bağımsız araştırma kuruluşu Forrester Research Inc., SAP’yi müşteri odaklı global bankacılık platformları alanında lider olarak konumlandırdı. “The “Forrester Wave™: Customer-Centric Global Banking Platforms, Q3 2014” adlı raporda  SAP’nin Bankacılık çözüm portföyünün, “çoklu-kanal iş süreçleri ve sosyal medya gibi müşteri odaklı bankacılık platform unsurlarına önemli katkılarda bulunduğu” belirtildi. Forrester rapor kapsamında yürüttüğü araştırmada, en büyük sekiz yazılım firmasını 74 ayrı kritere göre değerlendirdi. Rapora göre, “SAP, iş uygulamalarındaki büyük deneyimiyle, geniş kapsamlı bankacılık işlevleri, müşteri odaklı bankacılık platformu imkanları ve iş esnekliği sağlıyor; ayrıca dünyanın en kapsamlı analitik ve muhasebe paketlerini sunuyor.”

SAP Bankacılık iş biriminin küresel yöneticisi Falk Rieker, “Bankacılık işlemleri artık bankoda ya da ATM’de yapılmıyor,” diyor. “Dijital yaşam odaklı yeni kullanıcılar sayesinde, bütün işlemler sosyal ağlar ve mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştiriliyor. SAP olarak biz de bankaların müşterileriyle bu kanallar üzerinden bağlantı kurmalarını sağlayan, müşteri odaklı, entegre bir platform oluşturduk.”

SAP’nin Bankacılık çözüm portföyü her ölçekte bankaya çoklu-kanal yönetimini, bankacılık işlemlerini, ödemeleri, finans ve risk yönetimini, müşteri ilişkilerini, insan kaynaklarını ve tedariki de kapsayan uçtan uca çözümler sunuyor. Bulut üzerinde çalışan SAP çözümleri, bankacılığa büyük bir esneklik de kazandırıyor.

SAP’nin bulut uygulamaları elbette bankacılık hizmetleriyle sınırlı değil. Özellikle de bankacılık çözümlerini buluta taşıyan Simon Paris’in Bulut Endüstrisi uygulamalarının yeni yöneticisi olması, SAP’nin bu alanda başka pek çok yeniliğe de imza atacağını gösteriyor. SAP bünyesinde 2,5 yıl önce kurulan bulut organizasyonu, öncelikle bankacılık için entegre işletim modeli geliştirdi. Bu model çok başarılı olunca finansal servislerde de aynı uygulamaya geçildi.

Sektörel uzmanlıklar ile bulut trendinin bir araya gelmesiyle de Bulut Endüstrisi kavramı ortaya çıktı. Bulut Endüstrisi her iş kolunu, her endüstriyi, her bulut modelini (kamusal, karma ya da yönetilen) kapsıyor. SAP, faaliyet gösterdiği her ülkede veri tutarlılığını, entegrasyon avantajını kullanabiliyor. Üstelik gerek müşteriler, gerekse geliştiriciler ya da iş ortakları, SAP’nin bulut platformu üzerinde geliştirmeler yapabiliyor.

(Visited 96 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

SÜRAT KARGO, SAP İLE RAPORLAMA SÜREÇLERİNDE ZAMAN VE MALİYET TASARRUFU SAĞLADI

SÜRAT KARGO, SAP İLE RAPORLAMA SÜREÇLERİNDE ZAMAN VE MALİYET TASARRUFU SAĞLADI   “SAP BusinessObjects entegrasyonunu …

Bir cevap yazın