Çarşamba , 16 Ocak 2019
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home » SAP Haberleri » Garanti Bankası Finansal Konsolidasyon Projesi

Garanti Bankası Finansal Konsolidasyon Projesi

Garanti Bankası Finansal Konsolidasyon Projesi

Sunduğu yenilikçi teknolojiler ile kurumlara verimlilik sağlayan kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, Garanti Bankası’nın finansal konsolidasyon süreçlerini geleceğe taşıyacak iş ortaklığına imza attı. Garanti Bankası, SAP çözümüyle finansal raporlama ve konsolidasyonda hız ve verimlilik kazanarak, strateji ve analiz çalışmalarına daha fazla odaklanabilecek.


Garanti Bankası Finansal Konsolidasyon Projesi, dokuz aylık bir süre içinde SAP uzmanlığıyla tamamlandı. Yoğun bir hazırlık döneminin ardından, planlamaya uygun olarak Nisan 2014’te canlı kullanıma alınan SAP çözümü, Garanti Bankası’nın verilerinin saklanıp işlenebileceği güvenli bir alan sunarken, finansal sonuçların yüksek kalite standartlarında çok daha hızlı oluşmasını sağlıyor.

Raporlama ve konsolidasyon konularında sektöre öncülük ederek yenilikçi teknolojiye yatırım yapan Garanti Bankası, hızlı, güvenli ve şeffaf bir çözüm olan SAP’yi tercih etti; kurduğu yeni altyapı sayesinde Konsolidasyon ve Uluslararası Muhasebe Birimi’nde yürütülen iş süreçlerinin iyileştirilmesinin yanı sıra, insan kaynağının daha verimli kullanımına ve çalışan memnuniyetine de katkı sağladı. Çözüm sayesinde, Garanti Bankası’na veri sağlayan yurt içi ve yurt dışındaki iştiraklerde ve merkezi konsolidasyon ekibinde raporlama süreleri kısalırken, mesai yükü önemli ölçüde hafifledi. Finans ekibi, strateji ve analiz çalışmaları için daha çok zaman kazanmış oldu.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, konu hakkında şunları söyledi:

“Türkiye’nin en büyük 10 bankasından 9’unun çözüm ortağı olan SAP, bankacılık sektörünün lider yazılım sağlayıcısı olarak dünyada 120 ülkede 12 binden fazla kuruma finans çözümleri sunuyor. Bu vizyonla, ülkemizin inovasyonda öncü kurumlarından Garanti Bankası’yla başarılı bir iş birliğine imza attık. Garanti Bankası’na sunduğumuz Finansal Konsolidasyon çözümümüz, finansal raporlama süreçlerinde hız sağlarken çalışan memnuniyetine de katkıda bulunuyor. Operasyonel verimliliği ön planda tutan Garanti Bankası’nın başarılarının, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin inovatif çözümüyle katlanarak artacağına inanıyoruz.”

Garanti Bankası Konsolidasyon ve Uluslararası Muhasebe Birimi Koordinatörü Aylin Aktürk, şu değerlendirmede bulundu:

“Garanti Bankası bünyesinde beklentilerimizi en iyi şekilde karşılayacağını düşündüğümüz SAP’nin finansal konsolidasyon çözüm uzmanlığına başvurduk. Teknolojinin hızla değiştiği bir ortamda, uzun vadeli işbirliği yapabileceğimiz bir ortağın olmasını, gelecekteki projelerimiz açısından önemli avantaj olarak görüyoruz. Geniş danışman ekosistemi ve dünya çapında olumlu kullanıcı deneyimleri, SAP’yi tercih etmemizde önemli rol oynadı. Kısa vadede, finansal sonuçları yüksek kalite standartlarında çok daha hızlı çıkarmamızı sağlayacak çözümün, çalışan memnuniyetine olumlu yansımalarının da artmasını bekliyoruz. Uzun vadede ise ‘en iyi uygulama’ olarak sektöre örnek teşkil edeceğine inanıyoruz. Projeyle, konsolidasyon süreçlerindeki hız ve verimliliği artırarak, finans ekibinin strateji ve analiz çalışmalarına daha fazla zaman ayırmasını sağlıyoruz. Bu katkıları gözlemlemekten ise memnuniyet duyuyoruz.”

(Visited 273 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

TÜM DÜNYADA KAMU SEKTÖRÜ SAP İLE YOL ALIYOR

TÜM DÜNYADA KAMU SEKTÖRÜ SAP İLE YOL ALIYOR SAP uygulamaları, tüm dünyada kamu kurumları arasındaki …

Bir cevap yazın