Home » SAP Haberleri » Kurumsal Mobil Uygulamalarda Samsung ve SAP İş Birliği

Kurumsal Mobil Uygulamalarda Samsung ve SAP İş Birliği

SAP ve Samsung kurumsal uygulamalarda mobil cihazlarla entegrasyonu sağlamak üzere ortak çalışmalara başlandığını açıkladılar. Bu açıklamalara göre Samsung mobil cihazlara dayanan bir uygulama ekosistemi yaratılması hedefleniyor ve bunun mobil uygulama geliştiricileri için büyük bir fırsat sağlayacağı vurgulanıyor. SAP Hana Cloud Platform üzerinde çalışacak ve Samsung’un giyilebilir cihazlarıyla da geliştirilecek uygulamalar ile tüketiciler ve perakendeciler yenilikçi bir deneyim ile tanışacaklar. Örneğin Samsung’un S-Pen, S Voice, Air Gesture gibi donanımsal özelliklerinin Fiori gibi platformlarla uyumlu olması sağlanacak.

Samsung  Global B2B Başkanı Seokpil Kim konuyla ilgili “SAP Mobil platformu ile Samsung mobil inovasyonlarını yeni bir ekosistemde birleştirerek kurumsal mobilite alanında en iyi çözümleri oluşturmaya kendimizi adadık” açıklamasında bulundu.

Müşterilerin artık masa başında çalışmadığınıı ve kurumsal uygulamaları kullanım alışkanlıkığının tamamen değişeceğini belirten firmalar. Her türlü mobil cihaza ve giyilebilir teknolojilere yönelik kurumsal uygulamalarla kurumsal dünyada alanında en iyi çözümler üzerinde çalışacaklarını belirttiler. İlk etapta üzerinde yoğunlaşılacak alanları ise şu şekilde belirlediler:

  • Retail- Tezgahtarların ve satış sorumluların envanter bilgilerine mobil cihazlarıyla anlık olarak ulaşabilmesi. Müşteri bilgilerine anında ulaşılabilmesi ve mobil ödemeler için uygun ortam sağlanıp SAP ile entegrasyonun sağlanması
  • Sağlık– Hasta bilgilerine Samsun mobil cihazlar üzerinden ulaşılabilmesi ve Kişisel sağlık takibinin yapılacağı ve HAna üzerindeki hastane dosyasına ulaşılabilecek uygulamalar.
  • Finans– Anında bankacılık ve sigortacılık deneyimi sağlanması,
  • Oil & Gas– Ağır sanayide ve Sahada kullanılmaya müsait Samsung cihazları (Samsung Active gibi) üzerinde entegrasyon yapılması.

Satınalma siparişlerini kolumuzdaki Samsung Gear saatten onaylayacağımız günler çok uzakta değil.

(Visited 218 times, 1 visits today)

About cag a

Check Also

SAP Modülleri ve Kısa Açıklamaları

SAP Modülleri ve Kısa Açıklamaları Kurumsal Kaynak Planlama (Enterprise Resource Planning – ERP), işletmelerde mal …

One comment

  1. Çok güzel bir yazı, sap teknolojilerindeki gelişmeleri devamlı sizin bloğunuzdan takip ediyoruz, yine güzel bilgilendirici yazılarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın