Perşembe , 17 Ocak 2019
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home » SAP Haberleri » Müşteri İlişkilerinde Mobilite Etkileri

Müşteri İlişkilerinde Mobilite Etkileri

Müşteri İlişkilerinde Mobilite Etkileri


> DOSYA

Müşteri ilişkileri yönetimi, beklenti ve yeniliklerin kurumsal sistemlere hızla uyarlandığı bir dönemi yaşıyor. Esnek çözümler, çoklu platformlar ve bilgiye her zaman ve her yerde ulaşma zorunluluğu rekabetin merkezinde yer alıyor. IDC verilerine göre dünya çapında mobil teknoloji kullanan çalışan sayısının oranı tüm iş gücünün yüzde 40’dan fazlasını oluşturacak. Mobilize satış takımlarının hızlı ve güncel bilgilerle donatılması verimliliğin olmazsa olmaz koşulları arasında yer alıyor. Forrester araştırmasına göre kurumların yüzde 75’i mobil çözümlerin çalışan verimliliğini artırdığını düşünüyor. Aynı araştırmaya göre yüzde 48’lik kesim mobil çözümlerin müşterilere daha iyi hizmet vermeyi kolaylaştırdığını düşünüyor.

Satış ekiplerinin elde ettikleri bilgiyi zaman geçirmeden kurumsal sisteme entegre etmeleri de önem taşıyor. Sadece satış değil, müşteriyle temas edilen her nokta için giderek önem kazanan bu durumda mobilite anahtar niteliğinde. Kurum içi telefon görüşmeleri yerine etkin veri alışverişini sağlayan, dışarıda geçirdiği zamanı en etkin şekilde kullanmasını sağlayacak yönlendirme yardımcılarını içeren SAP CRM Mobil uygulamaları farklı pek çok sektördeki işletmenin tercihi oluyor. İş süreçlerinin her alanıyla entegre çalışan mobil çözümler; karlılığın artması, verimin yükselmesi ve müşteri memnuniyetinin artmasına doğrudan etki ediyor.

Borusan Makine verimliliği Mobil CRM’le yakaladı

Türkiye’de Borusan Makine’nin Six Sigma metodolojisine uyumlu olarak çalışmalarında kullandığı SAP Mobil CRM çözümleri, müşteri veritabanının geliştirilmesine, müşteri sadakatinin artırılmasına yardımcı oluyor. Kurum öncelikli problemlerini tanımladıktan sonra mobil çalışmalarla verimliliği sağlamak üzere mobil çözümleri hayata geçirdi. Saha ekibinin istenilen performansa ulaşması için Borusan Makine Mobil CRM’i kullanmaya başladı. Satış ve pazarlama süreçlerinde fırsatların satışa dönüştürülmesi büyük önem taşıyor ve ekibin motivasyonunun da bu yöne kayması gerekiyordu. Mobil CRM sadece veri alışverişini kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda farklı yerlerdeki satış ekibinin disiplinli bir iş akışına geçmesine yardımcı oldu. Borusan Makine SAP Mobil Çözümleri’ni kullanmaya başladıktan sonra sisteme girilmeyen hiçbir şeyin var kabul edilmediği yönünde bir kuralı hayata geçirdi. Bu sayede satış ekipleri fırsatları online olarak girmeye başladılar. Sistem duyumların fırsata çevrilmesi ve bunun mobil olarak takip edilebilmesinin yanında istenilen ürünlerin eklenmesini sağlıyor. İş süreçlerinin tamamını kapsıyor, hatta müşteriye giden yol için önerilerde bulunuyor. Yöneticiler bu bilgileri hem görüyor hem de gerektiğinde kontrol edebiliyor. Merkezdeki ekip için ürünleri ve saha faaliyetlerini analiz edebilecekleri tek araç haline gelen Mobil CRM, satış konusunda da esnek kararlar vermeye imkan tanıyor. Satışlarda bölgesel farklılıklar varsa yerel kampanyalar düzenlenebiliyor. Mobil çözümler ayrıca satış temsilcisinin müşteri veritabanını, fırsatları yönetebilmelerini kolaylaştırıyor. SAP Mobil CRM ile en yakın müşteri ve en yakın müşterideki fırsatların gösterilmesi sağlanıyor.

(Visited 112 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

Essay Writing: No Longer a Mystery

A Secret Weapon for Essay Writing Bear in mind, a poor title does not absolutely …

Bir cevap yazın