Perşembe , 17 Ocak 2019
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home » SAP Haberleri » SAP KALİTE ÖDÜLLERİ 2014’TE KAZANANLAR BELLİ OLDU

SAP KALİTE ÖDÜLLERİ 2014’TE KAZANANLAR BELLİ OLDU

SAP KALİTE ÖDÜLLERİ 2014’TE KAZANANLAR BELLİ OLDU

 


> GÜNDEM

SAP’nin geleneksel hale getirdiği, yılın en başarılı kurumsal teknoloji uygulamalarını ödüllendiren SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2014’te yılın teknoloji şampiyonları belli oldu.

Başarılı teknoloji uygulamalarına dikkat çekmek amacıyla verilen SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nde fark yaratan bilgi teknolojileri projelerine imza atan kurumlar yarıştı. Yaklaşık iki ay süren değerlendirmeler sonucunda, bilgi teknolojileri altyapılarında dönüşüme giden ve inovatif teknolojileri kullanan şirketler farklı kategorilerde altın, gümüş ve bronz ödüllere layık görüldü. Yılın Dönüşümü Kategorisinde Üstünberk Holding Altın Ödülü kazanırken, Şenpiliç ve Enerya sırasıyla Gümüş ve Bronz Ödülleri aldı.

Yılın Hızlı Kurulum Ödülü kategorisindeyse şampiyon, Fenerbahçe Spor Kulübü oldu. Fenerbahçe, 2013’te başlayan SAP işbirliğiyle kulübün tüm mali, finansal, insan kaynakları, bütçe ve yönetim raporlama sistemlerini toplam 7 ay gibi kısa bir süre içinde SAP altyapısına başarıyla taşıdı. Fenerbahçe ayrıca SAP’nin dünya çapında birincilik ödülünü alan spor kulüplerinden biri olma özelliğini taşıyor. Hızlı Kurulum kategorisinin ikincisi Brisa olurken, Bronz ödülü Coca-Cola elde etti.

Her yıl verilen SAP Kalite Ödülleri’nde aday gösterilen kurumlar birçok stratejik alanda SAP’nin kalite prensiplerini kullanmalarıyla öne çıkıyor. Karmaşık teknik ve iş süreçlerini yazılım ve iş uygulamalarıyla sadeleştirerek etkin biçimde yöneten, uygulamada mükemmelliği yakalayan kurumlar değerlendirmeye alınıyor. Bu kurumlar fark yaratan teknoloji uygulamaları, elde edilen fayda, maliyet, hız ve sağlanan katma değer gibi kriterlere göre değerlendiriliyor.

Geçen yıl SAP Türkiye ile bir anlaşma imzalayan CarrefourSA, mevcut BT alt yapısının dönüşümünü SAP perakende portföyünde yer alan çözümlerle gerçekleştirme kararı almıştı. Teknoloji alanında 30 milyon TL yatırım yapmayı planlayan CarrefourSA,  SAP ile Temel Reis Projesi’ni hayata geçirerek mevcut BT yapısını yerelleşmiş, bilimsel perakendeciliği ve hızlı iş kararları alabilmeyi destekleyen esnek bir altyapıya dönüştürdü. Kurumsal kaynak planlama (ERP) projesi ve BT transformasyonu ile şirket süreç ve kaynaklarının verimli kullanılması sağlandı. CarrefourSA, Temel Reis projesi ile Yılın SAP Dönüşüm Projesi ödülünü elde etti. Ödül, SAP Forum Istanbul’un açılışında SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin tarafından CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane’ye takdim edildi.  Proje aynı zamanda SAP Türkiye’nin yıl içinde hayata geçirdiği en kapsamlı proje olarak biliniyor.

SAP çözüm ve projelerini başarıyla uygulayıp, yüksek performans ve faydaya erişen kurumlara verilen kalite ödüllerine paralel olarak ayrıca SAP Forum 2014 Ödülleri de sahiplerine sunuldu. Yılın SAP Dönüşüm Projesi Ödülü’nü CarrefourSA alırken, Yılın SAP Veritabanı Ödülü Maliye Bakanlığı’na, Yılın SAP Teknoloji Ödülü Mey İçki’ye, Yılın SAP Analitik Ödülü Bursagaz’a, Yılın SAP Bulut Bilişim Ödülü Şişecam’a ve Yılın SAP Eğitim Ödülü Yeşilırmak Elektrik’e verildi.

 

SAP Kalite Ödülleri 2014

 Dönüşüm Kategorisi

  1. Altın Ödül: Üstünberk Holding
  2. Gümüş Ödül: Şenpiliç Gıda Sanayi
  3. Bronz Ödül: Enerya

 Hızlı Kurulum Kategorisi

  1. Altın Ödül: Fenerbahçe Spor Kulübü
  2. Gümüş Ödül: Brisa
  3. Bronz Ödül: Coca-Cola

 Mobil İnovasyon Kategorisi

  • Mükemmellik Ödülü: Yaşar Astron
  • Mükemmellik Ödülü: İnteltek

 SAP HANA İnovasyon Kategorisi

  • Mükemmellik Ödülü: Eureko Sigorta
  • Mükemmellik Ödülü: EnerjiSA

(Visited 210 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

Essay Writing: No Longer a Mystery

A Secret Weapon for Essay Writing Bear in mind, a poor title does not absolutely …

Bir cevap yazın