Perşembe , 23 Mayıs 2019
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home » SAP Haberleri » Sap Türkiye’den Genç Girişimciler İçin “Hızlan Farkyarat” Programı

Sap Türkiye’den Genç Girişimciler İçin “Hızlan Farkyarat” Programı

Sap Türkiye’den Genç Girişimciler İçin “Hızlan Farkyarat” Programı


> GÜNDEM

Global kurumsal sosyal sorumluluk vizyonuyla Türkiye’de fark yaratmak için çalışan SAP, genç sosyal girişimciler için hızlandırma programı “Hızlan FarkYarat”ı Ashoka Vakfı ile  birlikte hayata geçiriyor. Program başvuruları 20 Mart’a kadar devam edecek.

Toplum için katma değer üretmeyi amaçlayan ve girişimciliğe destek vererek sivil toplum kuruluşları ile sosyal projeler geliştiren SAP, Ashoka Vakfı işbirliğiyle genç sosyal girişimcilik ekosistemini büyütmeye odaklanan “Hızlan Fark Yarat” projesini duyurdu.

Projenin lansmanı Ashoka Vakfı ve BMW Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Sosyal İnovasyon Zirvesi kapsamında 20 Şubat’ta yapıldı SAP Türkiye ve Ashoka Vakfı, 12 ay süren bu yeni programla beş sosyal girişimcinin Türkiye’deki dezavantajlı gençlerin daha iyi eğitim almaları, kariyer gelişimleri için gerekli donanıma sahip olmaları, toplumla etkin bir bütünleşme sağlayabilmeleri ve bakış açılarını genişletmeleri hedefiyle gerçekleştirdikleri projelerini desteklemeyi ve hızlandırmayı amaçlıyor.

Girişimlerinde teknolojiyi ana unsur olarak kullanan ya da kullanma potansiyeline sahip sosyal girişimciler arasından seçilen beş genç girişimci, sosyal girişimleriyle ilgili giderleri karşılamak üzere aylık bir bursun yanında Ashoka ağından ve son derece nitelikli profesyonellerden oluşan SAP Türkiye ekibinden yüksek kaliteli mentorluk ve koçluk alacaklar.

Kapasite geliştirme süreci boyunca aylık toplantılar, bireysel mentorluk oturumları, özel eğitimler, Ashoka ve SAP etkinliklerine katılım için genç girişimcilere davet sunulacak. Programın en önemli yanlarından biri de Ashoka ve SAP’nin sosyal girişimcilerin yarattığı sosyal etkiyi ölçme ve sistematik olarak artırmaları yönünde katılımcılara destek sağlamak üzere SAP teknolojisini seferber edecek olmaları. Ayrıca pazarlama anlamında girişimciler SAP ve Ashoka’nın bilgi birikiminden ve iletişim ağından faydalanabilecek.

Başvurular 20 Mart’a kadar devam ediyor

Seçim süreci devam eden “Hızlan FarkYarat”a  başvuru için adayların 18-30 yaş arasında olması, İstanbul ya da yakın çevrede ikamet etmesi gerekiyor. Kendi sosyal girişiminin kurucusu ya da yürütücüsü olan gençlerin kendini projeye tamamen adamış olması ve etkisini artırmak için zaman ayırmaya istekli olması da aranan kriterler arasında. Dezavantajlı gruplara yönelik geliştirilen projelerde ise teknolojiyi temel araç olarak kullanmak ve fikir aşamasının ötesine geçmiş olmak “Hızlan FarkYarat” değerlendirme kriterleri arasında yer alıyor.

Adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra projelerini anlattıkları 60 saniyelik bir videoyu #HızlanFarkyarat hashtag’iyle sosyal medyada paylaşıyor. Son olarak CV’lerini turkiye@ashoka.org adresine göndermeleri gerekiyor. Seçilen beş proje ise 10 Nisan’da kamuoyuyla paylaşılacak.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, lansman toplantısında şunları söyledi:

“Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP olarak Ashoka ile başlattığımız yeni projenin duyurusunu İstanbul Sosyal İnovasyon Zirvesi’nde yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 200 kişilik SAP Türkiye ailesi olarak bizim misyonumuz yaşadığımız dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek. Bugünün iş dünyasında başarılı bir lider olmak artık sadece yaratılan finansal değerle ölçülmüyor. Sosyal hayata dokunan ve fark yaratan iş insanları olmak temel görevimiz. Yeni nesle daha iyi bir gelecek sunmayı önceliğimiz olarak görüyoruz. Bu nedenle teknolojiyle hayatta fark yaratmaya odaklanan sosyal sorumluluk projelerine son derece önem veriyoruz. Sosyal inovasyonun yeni bir teknolojik buluştan bile daha değerli olduğuna inanıyoruz. Teknolojinin imkanlarıyla sosyal girişimcilik projelerine destek vermek için Ashoka Vakfı ile ‘Hızlan FarkYarat’ projemizi hayata geçiriyoruz. Bir yıl boyunca beş genç sosyal girişimciyi ve projelerini destekleyeceğiz. Mentoring, eğitim ve bütçe katkısının yanında pazarlama olanakları da sunacağız. SAP’nin dokunduğu her yerde bu projelerin de yaratacağı farkları göstermek istiyoruz. SAP Türkiye olarak biz sadece imkanlarımızı değil gönlümüzü de bu işe adadık. En büyük amacımız Türkiye’de daha az imkana sahip gençlere iş dünyasında ve sosyal hayatta farklı olanaklar sunabilmek. Bu vesileyle tüm genç sosyal girişimcileri ‘Hızlan FarkYarat’ programına başvurmaya davet ediyorum.”

(Visited 133 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

How you can adapt the five paragraph essay structure to a longer essay?

Belongings you Will not Like About Faculty Essay Writing Provider Absolutely free Draft and Belongings …

Bir cevap yazın