Salı , 21 Ağustos 2018
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home » SAP Haberleri » CONCUR’DAN SADECE İŞ SEYAHATLERİ İÇİN DEĞİL, TATİLLER İÇİN DE İDEAL ÇÖZÜMLER

CONCUR’DAN SADECE İŞ SEYAHATLERİ İÇİN DEĞİL, TATİLLER İÇİN DE İDEAL ÇÖZÜMLER

CONCUR’DAN SADECE İŞ SEYAHATLERİ İÇİN DEĞİL, TATİLLER İÇİN DE İDEAL ÇÖZÜMLER

 


SAP bünyesindeki Concur, iş gereği sık sık seyahat etmek zorunda kalanları uçuş organizasyonları, faturalama, masraf formları gibi zaman alıcı ve sıkıcı süreçlerden kurtarıyor. Halen 25 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Concur, kurumsal dünyaya sunduğu seyahat ve masraf yönetimi kolaylığını, TripIt ile yıllık izinlere de taşıyor.

eMarketer’ın araştırmasına göre, dünya genelinde iş seyahatlerine yapılan harcamaların 2015’te yüzde 8,6 artışla 1,3 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Böylesine büyük bir rakamın yönetimi de elbette kolay olmuyor.

Herhangi bir şirketin herhangi bir çalışanının iş gereği yapacağı seyahatin planlanması, gerektiğinde revize edilmesi, masraf formlarının hazırlanması, faturalamanın yapılması gibi süreçler zaman ve emek istiyor.

Oysa SAP bünyesindeki Concur ile iş seyahatlarini kolayca planlamak ve belgelendirmek mümkün oluyor.

150’yi aşkın ülkede 23 binden fazla müşterisi, 4200 çalışanı ve 25 milyon aktif kullanıcısı olan Concur, seyahat ve masraf (T&E) yönetimi yazılımlarında lider konumda bulunuyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerde Concur çözümleri, SAP HANA tabanlı yeni SAP Business One Cloud çözümünü tamamlayarak her ölçekten işletmeye çok güçlü bir çözüm portföyü sunuyor.

Ağ tabanlı bir bulut çözümü olan Concur, iş seyahatini planlamanın ötesinde, sehayate çıkıldıktan sonra her türlü mobil cihaz üzerinden de uygulamaların kullanılabilmesini sağlıyor. Concur tarafından sunulan çözümler sayesinde bireyler kendileri için en doğru seçimleri yapma konusunda müthiş bir
esneklik kazanıyor. Diğer bir deyişle, işletmelerde maliyet kontrolü için insanların konforunu feda etmek gerekmiyor.

İş seyahatlerindeki rahatlığı özel hayata taşımak

Kurumsal seyahat ve masraf yönetimi çözümü olarak Concur’un kullanıldığı işletmelerde çalışanların bu konfora alışması çok kolay oluyor. Oysa kişisel tatilleri, yani yıllık izinleri aynı kolaylıkla planlamak mümkün değil. İş için Çin’e çok rahat gidebilen bir kişi, ailesiyle birlikte Budapeşte’ye gitmek için çok daha zorlu bir araştırma, rezervasyon, organizasyon sürecinden geçebiliyor.

Gidilecek yer seçildikten sonra gezi planları, rezervasyonlar, görülmesi gereken yerler gibi detaylarla uğraşmak çok zaman alıyor. Özellikle rezervasyon işlemlerini online yapmak ise pek çok farklı web sitesine kayıt yaptırmak, onay e-postalarını cevaplamak, değişiklik yapabilmek için sayısız form doldurmak gibi can sıkıcı süreçlere neden olabiliyor. Concur, kişisel seyahatler için sunduğu TripIt çözümüyle, şirketlerdeki seyahat konforunu özel hayata da taşıyor.

Tatilde de “sadeleşin”

SAP’nin “sadeleştirme” vizyonuyla bire bir örtüşen Concur’un geliştirdiği TripIt uygulamasında, kullanıcının gideceği yer, tercih ettiği ulaşım aracı ve ortalam fiyat gibi temel bilgileri TripIt’e göndermesi yereli oluyor.

TripIt bu bilgileri kullanarak ve seyahati çok daha kolay hale getirecek diğer temel ihtiyaçları otomatik olarak tespit ederek seyahat planını çiziyor. Üstelik bu plana günlük hava tahminleri, yerel haritalar, görülmesi gereken yerler gibi ek bilgileri de ekliyor. Seyahate çıkacak kişiler, bu bilgilerin çıktısını alabiliyor ya da herhangi bir mobil cihaz üzerinden takip edebiliyor. Üstelik seyahatle ilgili bütün bilgiler TripIt üzerinde güvenle saklanarak sonraki seyahatlerde kullanılabiliyor.

İş seyahatlerindeki konforu kişisel tatillere de taşıyan ve temel hizmet paketini ücretsiz olarak sunan TripIt şu özellikleri içeriyor:

Ana Seyahat Planı: Bütün seyahat planlarınızı tek bir noktada topluyor.

Mobil Erişim: Seyahat planlarınıza istediğiniz yerden, istediğiniz zamanda, istediğiniz cihaz üzerinden
erişmenizi sağlıyor.

Paylaşım: Seyahat bilgilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşmanıza imkan veriyor.

Takvim Senkronizasyonu: Seyahat planlarınız ile takviminizi senkronize ediyor. Böylece tatil planlarınız iş takviminizle çakışmıyor.

Yolcu Profili: Temel seyahat belgelerini ve iletişim listesini tek bir noktada saklıyor.

TripIt çalışma sistemini anlatan video için mobil barkodu okutun.

 

CONCUR ÇÖZÜMÜNÜN TEMEL BİLEŞENLERİ

Concur® Travel

İş seyahatlerini, özellikle de birden fazla lokasyona yapılacak olan seyahatleri planlamak Concur ile çok daha kolay hale geliyor. Concur üzerinde yer alan rezervasyon aracı sayesinde, şirket politikasına
ve belirlenen fiyatlara en uygun seçenekler sunuluyor.

Concur For Mobile

Concur seyahat yönetimi uygulamasının en önemli özelliklerinden biri, web tabanlı olması ve bütün mobil cihazlarda kullanılabilmesi. Dolayısıyla, seyahate çıktıktan sonra bir değişiklik yapmak ya da henüz yoldayken bir sonraki seyahati planlamak hiç de zor olmuyor.

Concur® Expense

Concur masraf yönetimi çözümü sayesinde, çalışanların iş seyahatlerinde yaptıkları harcamalar tümüyle şeffaflaşıyor. Böylece hem masraflar hem de şirket politikalarına ve yasal yükümlülüklere uyumluluk kontrol edilebiliyor. Üstelik bütün bu süreç tamamen bilgisayarlar ya da akıllı mobil cihazlar üzerinden, evrak gerekmeksizin gerçekleştirilebiliyor.

Concur® Invoice

Concur’un faturalama uygulamasıyla, yapılan harcamalara ilişkin faturaların onay ve ödeme süreçleri müthiş bir hız kazanıyor. Tamamen bulut üzerinde yapılan faturalama işlemlerinde harcamaların da titizlikle kontrol altına alınması mümkün oluyor.

(Visited 269 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

P&G, SAP E-FATURA ÇÖZÜMÜYLE YASAL UYUMLULUK VE SÜREÇ VERİMLİLİĞİ ELDE ETTİ

P&G, SAP E-FATURA ÇÖZÜMÜYLE YASAL UYUMLULUK VE SÜREÇ VERİMLİLİĞİ ELDE ETTİ   “Projede, SAP ve …

Bir cevap yazın