Home » S/4HANA 1610 ile Gelen Yenilikler: Seri 2 Satınalma Yönetimi

S/4HANA 1610 ile Gelen Yenilikler: Seri 2 Satınalma Yönetimi

S/4HANA 1610 ile Gelen Yenilikler:

Seri 2 Satınalma Yönetimi

1610 sürümü ile birlikte satınalma ürün ailesinde de bazı değişiklikler ve eklemeler oldu. Örneğin tedarikçi yaşam döngüsü ürünü s4/hana içerisinden tamamiyle çıkarıldı, buradaki özellikler S/4HANA içerisine gömülü olarak geliştirilmeye başlanıldı. Bir kısmı bu sürümle birlikte kullanıma alındı.

 

 

Örneğin SAP tedarikçi değerlendirme için MM, SRM ve SLC ürünleri içerisinde ayrı ayrı yapılar sunuyordu, S/4HANA tek bir yapı ile bu karşımıza çıkıyor.

 

Bu yapıda soru setleri oluşturarak bunlara göre değerlendirme yapmak ki buradaki özellik MM deki gibi sadece tek bir değerlendirmeden ziyada SRM veya SLC deki gibi soru setleri bazlı birden fazla kişiye değerlendirme şeklinde. Ayrıca yine MM de olduğu gibi siparişlerin termin tarihlerine uyum, miktara uyum gibi kriterlere göre otomatik değerlendirme de yapılabiliyor.

 

 

Bunlara ek olarak yine SLC (Tedarikçi yaşam döngüsü modulü) üzerinde olarak tedarikçileri kategorize etme ve segmantasyon özellikleri S/4HANA üzerine geliyor, ayrıca tedarikçi aktivite takibi özellikleri de yine burada yapabilme imkanını bizlere sunuyor.

 

Yine gelen önemli özelliklerden bir tanesi de Ariba ile entegrasyon yapısı S/4HANA ya da geldi, tekliflerinizi Aribadaki tedarikçilere ileterek onlardan teklif alabilir orada tekliflerden bir tanesini onaylayıp otomatik satınalama siparişi oluşturabilirsiniz.

SRM üzerinden alışveriş sepetinde Ariba ile entegrasyon vardı, ancak henüz S/4HANA da bu yok, roadmap’de de görmedim ama bu özelliğinde ilerleyen zamanlarda geleceğiniz düşünüyorum. Şu anda sadece OCI ile Ariba katalogunu alışveriş sepeti ekranlarında gösterme imkanınız var.

Ayrıca aşağıdaki video da yenilikler den bir tanesi olan gözden geçirme ekranını görebilirsiniz, tüm bilgilere tek ekran üzerinden ulaşma imkanınız var, aslında video Fiori 2 ile daha çok ilgili ama bir fikir oluşması için faydalı olacaktır.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=joUtwUi8yQM[/embedyt]

(Visited 1.487 times, 1 visits today)

About Sinan Dilaver

Check Also

Levitra Soft 20 mg En Ligne Livraison Rapide – Payer Par Amex – Sécurisée et anonyme

Levitra Soft 20 mg En Ligne Livraison Rapide Générique Levitra Soft Ou Ordonner En Ligne …

Bir cevap yazın