Home » SAP Haberleri » SAP, CONCUR SATIN ALMASIYLA DÜNYANIN EN BÜYÜK İŞ AĞINI DAHA DA GENİŞLETİYOR

SAP, CONCUR SATIN ALMASIYLA DÜNYANIN EN BÜYÜK İŞ AĞINI DAHA DA GENİŞLETİYOR

SAP, CONCUR SATIN ALMASIYLA DÜNYANIN EN BÜYÜK İŞ AĞINI DAHA DA GENİŞLETİYOR

 

 


 

 

Eylül 2014’te duyurusu yapılan SAP SE bünyesindeki SAP America, Inc. ile Concur Technologies, Inc. şirketi arasındaki satın alma sürecinin, 2015 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor. Ortalama hisse değerleri hesaplanınca, satın almanın yaklaşık 8,3 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

150’yi aşkın ülkede 23 binden fazla müşterisi, 4200 çalışanı ve 25 milyon aktif kullanıcısı olan Concur, seyahat ve masraf (T&E) yönetimi yazılımlarında lider konumda bulunuyor. Ariba, Fieldglass ve son olarak Concur satın almasıyla SAP, dünyanın en büyük iş ağının sahibi oluyor.  SAP, Concur satın almasıyla yılda 600 milyar dolardan fazla tutarda işlem yapacak, 25 farklı endüstriyle sorunsuz ticaret ilişkileri yürütecek ve dünya genelinde yıllık 1,2 trilyon dolarlık seyahat harcamalarını yönetecek. Küçük ve orta ölçekli işletmelerde Concur çözümleri, SAP HANA tabanlı yeni SAP Business One Cloud çözümünü tamamlayarak her ölçekten işletmeye çok güçlü bir çözüm portföyü sunacak.

Concur satın alımıyla ilgili bir açıklama yapan SAP CEO’su Bill McDermott şunları ifade ediyor: “Concur satınalması, iş ağlarına odaklanma anlayışımızla uyumlu bir adım. Şirketlerin kendi içlerindeki ve birbirleri arasındaki işlerinin geleceğinde inovasyon yaratmak için büyük bir adım atıyoruz. Ariba, Fieldglass ve Concur ile SAP, iş dünyasında tartışmasız en geniş ağa sahip şirket. SAP HANA platformunun da desteğiyle, gerek Concur sistemlerinde, gerekse genel anlamda iş ağlarında yenilikçi iş modelleri geliştirmek için sınırsız olasılık var.”

McDermott ayrıca Concur ile SAP’nin “sadeleşme” vizyonu konusunda da aynı görüşte olduğunu vurguluyor. “Concur, ağ tabanlı bulut çözümleri sunuyor ve iş seyahatine çıkanların her türlü mobil cihaz üzerinden uygulamaları kullanmasını sağlıyor. Concur tarafından sunulan çözümler sayesinde bireyler kendileri için en doğru seçimleri yapma konusunda müthiş bir esneklik kazanıyor. Artık işletmelerde maliyet kontrolü için insanların konforunu feda etmek gerekmiyor.”

Concur CEO’su Steve Singh de satın alma konusunda şunları belirtiyor: “Her zaman müşterilerimizin gerçek sorunlarına çözümler bulmaya odaklandık. SAP ile bu misyonumuzu yerine getirmek için büyük bir fırsat yakaladık. Sürekli en iyi müşteri deneyimlerini sunmanın yenilikçi yollarını arıyoruz. Global ölçekte büyürken, SAP HANA da dahil olmak üzere tüm SAP teknolojisini kullanacağımız için çok heyecanlıyız.”

Rakamlarla Concur satın alması

  • Concur ile SAP’nin iş ağı, 1,2 trilyon dolarlık kurumsal seyahat pazarını da kapsayacak.
  • Concur, Ariba ve Fieldglass ağlarını bir araya getiren SAP, dünya genelinde yıllık 10 trilyon dolardan fazla harcamanın yapıldığı işlemlerde pay sahibi olacak.
  • Concur, SAP HANA sayesinde gerçek zamanlı ağ işbirlikleri yaparak seyahat değer zincirini yeniden şekillendirecek, yeni iş modelleri oluşturacak ve dünya genelinde milyonlarca kişiyi gereksiz seyahat karmaşasından kurtaracak.
  • İki şirketin toplam bulut kullanıcılarının sayısı 50 milyonu aşacak. Bu rakam, bütün kurumsal bulut şirketlerinden daha çok sayıda müşteri anlamına geliyor.
  • Halen Concur müşterilerinin sadece yüzde 30’u SAP kullanıyor; dolayısıyla SAP, inovasyonlarını bu alana tanıtma imkanı da elde edecek.
  • Concur Haziran 2012’de ABD’de pek çok federal kuruluşa T&E yazılımı tedarik etmek üzere 15 yıllık sözleşme imzalamıştı. On binlerce resmi kuruma hizmet veren SAP, bu sayede kurumlarla ilişkilerini daha da geliştirecek.

    – See more at: http://www.sapforum.tv/sap-concur-satin-almasiyla-dunyanin-en-buyuk-is-agini-daha-da-genisletiyor/#sthash.qGWICHnH.dpuf

(Visited 318 times, 1 visits today)

About SAPprof Editör

Check Also

Our Novel Review Producing Solutions Collections the Club for excellent Review report Crafting

Our Novel Review Producing Solutions Collections the Club for excellent Review report Crafting A manuscript …

Bir cevap yazın