Home » SAP Makaleleri » SAP Proje ve Portföy Yönetim Modülü (SAP PPM)

SAP Proje ve Portföy Yönetim Modülü (SAP PPM)

SAP Proje ve Portföy Yönetim Modülü (SAP PPM)

 

SAP Proje ve Porföy Yönetim Modülü Tüm proje ve operasyon süreçlerini tek merkezden yönetebilen ve karar alma aşamalarında ilgili birimlere en iyi şekilde destek olmayı hedefleyen bir çözüm sunar. SAP kullanan firmalar FI,MM,SD,PS,BW,SRM modülleriyle tam entegre olarak çalışabilmektedir. Entegrasyon avantajı diğer PPM ürünleriden ayrılan önemli bir özelliğidir.

 

SAP PPM Ürünü Aşağıdaki Bileşenleri Desteklemektedir:

  • Proje Yönetimi
  • Portföy Yönetimi
  • Kaynak ve zaman yönetimi

 

PS ile temel farklılığı da aslında burada oluşmaktadır, çünkü PS modülünü kullanarak Kaynak yönetimini yeterli seviyede yapamazsınız,ayrıca Program ve Pörtföy Yönetimi gibi kurumsal şirketler için gerekli olarak süreçlerini malesef işletmeniz mümkün değildir.

PPM modüşünde Proje maliyet planlama ve kontrolü için PS ile entegrasyon sağlayarak tüm PS özelliklerini de ayrıca kullanabilirsiniz.

 

PPM modülü size ezsiz bir kullanıcı deneyimi sunmaktatır, tüm ekranlar web tabanlıdır ve NWBC ile ile de sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

SAP ‘in güncel teknolojilerinden birisi olan Fiori ile de ekran geliştirme çalışmaları başmamıştır, SAP PPM 6 ürünü ile birlikte “SAP Fiori for SAP Portfolio and Project Management 1.0” ürünüde kullanılmaya başlanmıştır.

Ayrıca PPM ürünleri SAP Portal ile de kullanılmaktadır, ancak webdypro ekranlarını ben daha fazla başarılı buluyorum, o yüzden portal üzerinde Bussiness Package yükleyerek kullanmayı çok önermiyorum, şu anda PPM 5.1 Bussiness Package i PPM 6 ile birlikte kullanıma sunulmuştur.

 

 

(Visited 1.090 times, 1 visits today)

About Sinan Dilaver

Check Also

SAP cProject İle ERP Nesnelerinin İlişkilendirilmesi

SAP cProject İle ERP Nesnelerinin İlişkilendirilmesi   SAP cProject modülü ile SRM kullanmıyorsanız malesef bir satınalma …

Bir cevap yazın